Metalcilerin Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğitim İletişimi ve Planlanması

Eğitim İletişimi ve Planlanması Empty Eğitim İletişimi ve Planlanması

Mesaj  Lale Perş. 24 Tem. 2008, 11:25

Programın Amacı:
Eğitim İletişimi ve Planlaması programının amacı; öğrencileri bilgi beceri, tutum ve alışkanlık olarak kazandırılacak davranışların belirlenmesi, bu davranışların kazandırılması için uygun eğitim-iletişim ortamlarının ve yöntemlerinin geliştirilmesi konularında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:
Eğitim İletişimi ve Planlanması programında; eğitime giriş, eğitim tarihi, eğitim sosyolojisi, eğitim felsefesi, öğrenme psikolojisi, ergenlik psikolojisi, araştırma teknikleri gibi temel derslerden başka ilk öğretimde program ve öğretim, okul öncesi eğitim, programlı öğretim, iletişim, eğitim teknolojisi, öğrenme ilke ve yöntemleri, eğitimde program geliştirme gibi alan dersleri okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler:
Bu programa girmek isteyenlerin; analitik düşünme yeteneğine sahip, sosyal bilimlere ilgili bu alanlarda başarılı, yaratıcı kişiler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler:
Eğitim İletişimi ve Planlaması programını bitirenlere, "Lisans" diploması verilir. Ünvan, çalışılan kuruma göre değişmektedir. Bu programdan mezun olanlar; genellikle, çeşitli kuruluşların eğitim birimlerinde, eğitim uzmanı olarak çalışmakta, bu kurumların öğretim programlarının geliştirilmesi ile ilgili çalışmaları yürütmektedir.

Çalışma Alanları:
Eğitim programları alanında yetişen kimseler; MEB'in çeşitli birimlerinde, kamu iktisadi teşekküllerinin, bankaların, özel eğitim kurumlarının eğitim birimlerinde görev alırlar.
Lale
Lale
Admin

https://metalforum.ace.st