Metalcilerin Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Empty Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği

Mesaj  Lale Perş. 24 Tem. 2008, 11:20

Programın Amacı:
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği programının amacı, 3-6 yaş arasındaki çocukları eğitecek öğretmenleri yetiştirmektsir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği programında biyoloji, sosyoloji, psikoloji gibi temel nitelikte derslerden başka, çocuk gelişimi, özel eğitim, aile eğitim ve çocuk ruh sağlığı gibi dersler verilmekte, uygulama yaptırılmaktadır. Bu programda; eğitim sosyolojisi, eğitim yönetimi, eğitimde ölçme ve değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler:
Bu programlarda okumak isteyenlerin; sözel yeteneği gelişmiş, insanlarla iyi iletişim kurmaktan hoşlanan, güçlü bir belleğe ve algılama yeteneğine sahip, sabırlı anlayışlı, sevecen, başkalarına bir şeyler öğretmekten mutlu olan, çocuklarla iyi anlaşabilen, yaratıcı kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler:
Bu programı bitirenlere "Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni" ünvanı verilir. Mezunlar; anaokullarında bulunan, henüz ilköğrenime başlanmış çocuklara, temel sosyal davranışlar ve okuma yazmaya hazırlık olabilecek beceriler kazandırırlar.

Çalışma Alanları:
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri; Milli Eğitim Bakanlığına, diğer resmi kuruluşlara, belediyelere ve özel sektöre bağlı anaokullarında öğretmen olarak çalışma olanağı bulabildikleri gibi kendi işyerlerine de açabilirler. Ülkemizde, okul öncesi eğitim kurumlarında çalışacak öğretmenlere çok gereksinim vardır.
Lale
Lale
Admin

https://metalforum.ace.st

- Similar topics