Metalcilerin Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Empty Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

Mesaj  Lale Perş. 24 Tem. 2008, 11:18

Çalışma hayatında gerekli olan işçi işveren ilişkileri ,sosyal güvenlik ,endüstriyel demokrasi ,servet ve gelir politikası ,uluslar arası planda sosyal politika alanına giren konuklarda hukuk ve iktisat başta olmak üzere işletme ,maliye alanlarından yararlanılarak eğitim ve araştırma yapar.

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünde yürütülen eğitim ve öğretim programı çerçevesinde çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkilerine ait temel kavramları vermenin yanı sıra , çalışma yaşamına ilişkin ekonomik ve sosyal konularda araştırmalara olanak sağlamaktadır.

Bölüm ,İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku ,Çalışma Ekonomisi Yönetim Çalışma Sosyolojisi ,Yönetim ve Çalışma psikolojisi anabilim dallarından oluşturmaktadır.

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü mezunları , tüm konu ve özel sektör kuruluşlarının İnsan Kaynakları bölümlerinde çalışabilirler. İşve İşveren sendikaları da 'Toplu Sözleşme Uzmanı ' olarak çalışabilirler. Ayrıca SSK,gibi Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı müfettiş uzman yada ateşe olarak çalışa bilirler.

Bölümde Okutulan Dersler: Çalışma sosyolojisi ;Sosyal Psikoloji,Sosyal Siyasete Giriş ;Ticari ve Maliye Matematik,Çevre Sorunları ; Sosyal düşünceler Tarihi Çalışma Ekonomisi;İnsan Gücü ve Eğitimi Kent Ekonomisi Personel Yönetimi ,Vergi Kanunu Ücret ve Gelirler Politikası ,Kamu personel Yönetimi ;Çevre Koruma Hukuku ;Yönetim Muhasebesi Sosyal Planlama ,Ergonomi Ücret Sistemleri ve Verimlilik ,Sosyal Sigortalar 1-2 Maliye Analizi ,Kooparatifçilik Hukuku,Dünya Ekonomisi, uluslar arası Sosyal Siyaset ,Uluslararası işletmecilik.
Lale
Lale
Admin

https://metalforum.ace.st

- Similar topics